Соціально - правовий захист

https://docs.google.com/presentation/d/106v3pGcc4vFBZIenm36sYk9DW07Uc8Iz1XtOQ21UMZM/htmlpresent
  • Діти соціально незахищених категорій Які учні належать до соціально незахищених категорій? - діти-сироти; - діти позбавлені батьківського піклування; - діти-напівсироти; - діти, яких виховує одинока мати; - діти з багатодітної родини; - діти, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС; - діти з вадами; - діти з малозабезпеченої родини; - діти із неблагополучних сімей. Щоб визначити учнів, які належать до категорії соціально незахищених, насамперед потрібно провести обстеження умов життя й виховання дітей. Це мають зробити класні керівники та майстри виробничого навчання. Після обстеження складаються списки таких учнів. Списки складаються на основі актів обстеження умов життя та виховання дітей (акт обстеження матеріально-побутових умов життя учня), а також доданих до них відповідних документів. Списки потрібні для своєчасного надання відповідної допомоги учневі, який її потребує. Яку допомогу має надати цим учням соціальний педагог? Соціальний педагог сприяє соціалізації учнів, є посередником між учнями, класними керівниками, майстрами виробничого навчання, опікунами (піклувальниками), батьками і соціальним оточенням ліцею

  •  СИРОТА – це дитина, у якої: - батьки померли; - мати померла, дані про батька у свідоцтві про народження дитини були записані за вказівкою матері.
  •  
  • ПОЗБАВЛЕНІ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ – це дитина, яка залишилася без батьківського піклування, тому що: - батьки були позбавлені батьківських прав; - дитину відібрали у батьків за рішенням суду; - батьки визнані судом без вісті відсутніми; - батьки визнані судом померлими; - батьки визнані недієздатними; - батьки знаходяться в місцях позбавлення волі; - батьки знаходяться під вартою під час слідства; - батьки знаходяться у розшуку; - тривала хвороба батьків, яка зашкоджує виконанню батьківських обов”язків; - батьки невідомі.
  •  ДИТИНА-НАПІВСИРОТА – це дитина, в якої помер один з батьків.

  •  ДИТИНА ОДИНОКОЇ МАТЕРІ – це дитина, яку виховує тільки мати, тому що: - дані про батька у свідоцтві про народження дитини були записані за вказівкою матері; - батько дитини помер (або батько дитини визнаний судом без вісті відсутнім, або батько дитини визнаний судом померлим, або батько дитини визнаний недієздатним, або батько дитини знаходиться в розшуку), до того ж, призначити дитині пенсію через втрату годувальника неможливо, бо він не мав достатньо трудового стажу. Одинокі матері стоять на обліку в УТСЗН та отримують там на дитину допомогу одинокої матері.

  •  З БАГАТОДІТНОЇ РОДИНИ – це дитина, яка мешкає в родині, де виховується три та більше дітей до 18 років (зокрема, які знаходяться під опікою або піклуванням).

  •  ДИТИНА, ЯКА ПОСТРАЖДАЛА ВНАСЛІДОК АВАРІЇ НА ЧАЕС – це дитина, у якої: - батьки або один з батьків мають статус постраждалого внаслідок аварії на ЧАЕС, що підтверджено посвідченням.

  •  ДИТИНА З ВАДАМИ – статус дитини з вадами надає медичний заклад ( є посвідчення)

  •  З МАЛОЗАБЕЗПЕЧЕНОЇ РОДИНИ. Малозабезпечена родина – це родина, яка стоїть на обліку в УТСЗН та отримує там допомогу.

  •  ДІТИ ІЗ НЕБЛАГОПОЛУЧНИХ СІМЕЙ. При перших відомостях про несприятливі умови життя та виховання неповнолітніх потрібно: - обстежити умови проживання підопічного; - про результати обстеження повідомити адміністрацію ліцею для проведення відповідної профілактичної роботи на рівні навчального закладу. - у випадку, коли проведена робота не дала позитивних результатів або обставини вимагають термінових заходів, потрібно попередити опікунську раду, службу у справах дітей, правоохоронні органи, лікарів, управління соціального захисту населення. Дану сім”ю взяти під контроль, поставити на облік як неблагополучну і надавати допомогу спільно з іншими установами та організаціями, у кожному випадку індивідуально. - створити банк даних про такі сім”ї, систематично проводити профілактичну роботу.

Немає коментарів:

Дописати коментар

  8 вересня 2021 року на черговому засіданні Уряду схвалено постанову КМУ «Про внесення змін до Положення про всеукраїнський конкурс «Учител...