Міжнародний літературний конкурс "Україна в барвах слова"
Національний музей літератури України спільно з Національною спілкою письменників України, Київською організацією Національної спілки письменників України, Товариством зв’язків з українцями за межами України «Україна-Світ» за сприяння Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка та БО «БФ «Серце до серця» оголошує конкурс художніх робіт серед учнівської молоді України та інших країн.
До участі запрошуються учні й вихованці загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів України та інших країн.
Терміни проведення: 1 липня 2020 – 10 жовтня 2020.
Вік учасників: від 10 до 16 років.
Мета конкурсу: популяризувати дитячу та юнацьку літературну творчість; активізувати творчий потенціал дітей та молоді; сприяти вихованню патріотизму, національної свідомості та любові до рідного слова; залучити учнівську молодь до участі в культурному просторі країни і, таким чином, формувати молоду генерацію творчої еліти України.
Умови конкурсу:
1. До участі в Конкурсі приймаються твори українською мовою у двох номінаціях «Проза» та «Поезія» (обсяг – до 5 сторінок друкованого тексту, шрифт Times New Roman, кегль 14, міжрядковий інтервал 1,5; усі поля – 2см).
2. Учасник має надіслати власну роботу до 10.10.2020 (включно) на електронну адресу: barvy.slova@gmail.com , вказавши в листі ПІБ, вік, місце проживання, навчальний заклад та контактні дані для зв’язку.
Зверніть увагу, що роботи, надіслані пізніше, розглядатися не будуть.
3. Подавати можна роботу, яка не брала участі в інших конкурсах та не була друкована раніше.
4. Рекомендовані теми (за бажанням): історія України, краса рідного краю, земля моїх батьків, традиції та культура рідного народу або вільна тема.
5. Участь у конкурсі є безкоштовною.
6. Усі учасники Конкурсу отримають дипломи й подарунки від партнерів, а призери та володарі «Гран-прі» – почесні відзнаки та унікальну можливість опублікувати творчі роботи в спеціальній збірці музею.
Оголошення результатів конкурсу буде оприлюднено на інформаційних сторінках організаторів конкурсу.
Нагородження всіх учасників відбудеться 9 листопада 2020 року в День української писемності та мови в Національному музеї літератури України за адресою: м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 11.
Положення про проведення Міжнародного літературного конкурсу «Україна в барвах слова»
На засіданнях методичних об’єднань вчителі:
- вивчають навчальні програми, підручники, інструктивно-методичні листи Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, рекомендації щодо вивчення навчальних предметів у поточному навчальному році;
- заслуховують доповіді з актуальних питань навчання й виховання учнів;
- обговорюють питання використання можливостей навчального кабінету, пропаганди і впровадження інноваційних педагогічних технологій, підготовки і проведення шкільних олімпіад та конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН, питання роботи з обдарованими учнями;
- знайомляться з новинками психолого-педагогічної і методичної літератури, перспективним педагогічним досвідом;
- обговорюють проведені уроки та виховні заходи, аналізують рівень навчальних досягнень учнів;
- обговорюють тексти контрольних робіт, сценарії позакласних виховних заходів, питання ведення шкільної документації;
- проводять творчі звіти вчителів, які атестуються;
- заслуховують звіти про роботу над власною навчально-педагогічною проблемою.
Щоб зробити музичні уроки цікавими та захопливими для сучасних дітей, а також допомогти вчителям творчо готуватись до них, Міністерство освіти і науки України спільно з Mastercard розпочинає проєкт “Безцінні уроки музики”. Обличчям проєкту став відомий співак, саунд-продюсер популярних хітів сучасності MONATIK.
“Всебічний розвиток дітей та застосування набутих навичок у повсякденному житті – головне завдання Нової української школи. Мета цього проєкту – вдихнути нове життя в предмет музичного мистецтва, зробити його сучасним, а головне – цікавим для учнів. У межах проєкту буде створено вебплатформу (сайт), на якій вчителі музичного мистецтва зможуть знайти цікаві ідеї та практичні матеріали для своїх уроків”, – розповіла заступниця Міністра освіти і науки України Любомира Мандзій.
Закордонний досвід, зокрема Нідерландів та Великої Британії, свідчить, що музичне мистецтво вкрай важливе. Дослідження показують, що уроки музики у школі сприяють кращим успіхам учнів і з інших предметів (підвищують показники успішності на 10-18% з математики, читання, іноземних мов), допомагають швидше соціалізуватися, підвищують рівень комунікації у класі, а також покращують ставлення учнів до своєї школи.
“На початку 2020 року компанія Mastercard провела дослідження серед школярів 2-7 класів України. Воно показало, що лише 45% учнів подобаються уроки музичного мистецтва в школі, 43% вважають їх сучасними та модними. І лише 26% сприймають уроки музики як важливі у порівнянні з іншими дисциплінами. Ми хочемо змінити таке ставлення не тільки в учнів, але й у суспільства в цілому, адже, не нашу думку, музика вкрай важлива для українців”, – додає Наталя Байдала, директор із маркетингу Mastercard в Україні.
Наразі стартує перший етап проєкту – збір цікавих ідей та матеріалів від педагогів, методистів, музикантів та всіх охочих популяризувати музичне мистецтво серед школярів. Він триватиме до 30 листопада 2020 року. Поділитися своїми напрацюваннями можна, зареєструвавшись на сайті проєкту
за посиланням.
Всі матеріали, що надійдуть на проєкт, пройдуть експертизу досвідчених педагогів та методистів із практичним досвідом роботи у школі. Найкращі конспекти, методики та вправи будуть опубліковані на сайті проєкту.
Скористатися досвідом колег викладачі музики по всій Україні зможуть вже у новому навчальному році. Восени 2020 року МОН та Mastercard планують провести презентацію сайту з готовими матеріалами. Усі конспекти будуть адаптованими як для дистанційного викладання, так і для звичайного формату роботи у школі.
Немає коментарів:
Дописати коментар