четвер, 30 липня 2020 р.

Маски на заняттях – необов’язково, контроль за станом здоров’я, заборона “шведського столу” в їдальнях – подробиці від МОН до рекомендацій закладам освіти


1 вересня до закладів освіти допускатимуть лише у масках або респіраторах, водночас на заняттях маски можна буде не використовувати. Педагоги опитуватимуть учнів/студентів щодо їхнього самопочуття і зможуть проводити уроки на відкритому повітрі.

Відповідні рекомендації щодо організації освітнього процесу сьогодні, 30 липня 2020 року, затвердив Заступник Міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко. 

Тимчасові рекомендації розроблено для закладів позашкілля, загальної середньої, фахової передвищої освіти, профтехів і вишів.

Вхід до закладу освіти буде можливий лише у захисній масці або респіраторі. У період карантину до закладу не допускатимуть батьків або супроводжуючих осіб – крім тих, які супроводжують осіб з інвалідністю.

На заняттях захисні маски або респіратори можна не використовувати. Водночас під час пересування приміщеннями закладу носіння масок є обов’язковим. 

Перед заняттями педагоги опитуватимуть учнів/студентів щодо їхнього самопочуття. Тих, у кого буде виявлено симптоми гострих респіраторних захворювань, оперативно направлятимуть до медпрацівника для огляду. 

Персоналу проводитимуть обов’язкову термометрію і не допускатимуть до закладу з температурою понад 37,20 С. Водночас для учнів та студентів температурний скринінг не буде обов’язковим. 

Закладам також рекомендовано адаптувати освітній процес. Зокрема, проводити заняття на відкритому повітрі за можливості, передбачити змогу визначати різний час початку та закінчення занять, перерв для різних класів та груп, обмежити проведення масових заходів (нарад, зборів тощо) в закритих приміщеннях. У закладі також необхідно буде запобігати утворенню скупчень учнів/студентів та мінімізувати їхні пересування між кабінетами і аудиторіями.

На період карантину заклади повинні забезпечити наступні умови безпеки:

• місця для обробки рук антисептиками на вході до всіх приміщень,

• збір використаних масок і рукавичок в окремі контейнери,

• підготовлені санітарні  кімнати: рідке мило, паперові рушники або електросушарки для рук,

• плакати, банери про респіраторну гігієну та етикет кашлю,

• обладнані медпункти: безконтактні термометри, дезінфектори, засоби індивідуального захисту,

• розмітка на підлозі для утримання дистанції та організованого руху коридорами,

• провітрювання приміщень не менше 10 хвилин після кожного заняття,

• очищення і дезінфекція поверхонь – дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил тощо – після проведення занять у кінці робочого дня.

Рекомендації також встановлюють особливості організації харчування. Так, у період карантину не дозволяється харчування за типом “шведського столу” та з самообслуговуванням. Заклад також повинен мати графік харчування учнів/студентів. Відстань між столами має бути не менш як 1,5 м, а за одним столом має бути не більш ніж 4-х осіб.

Працівники харчоблоку працюватимуть у захисних масках і одноразових рукавичках. Працівники, які видають страви або здійснюють розрахунок, додатково матимуть захисні окуляри або щиток.

Керівники закладів також мають забезпечити проведення роз’яснень та інструктажів для персоналу та здобувачів щодо того, як запобігти зараженню та поширенню коронавірусу, як реагувати на симптоми COVID-19, як правильно використовувати і утилізовувати маски/респіратори, рукавички. Крім того, закладам рекомендовано розробити алгоритми дій на випадок надзвичайної ситуації, пов’язаної з випадками COVID-19 у закладі.

Також встановлено рекомендації щодо перевезення дітей та працівників закладу в шкільному транспорті. Перевізнику необхідно забезпечити водіїв масками/респіраторами та антисептиками для рук, щоденно контролювати їхній стан здоров’я та не допускати до роботи працівників з ознаками гострої респіраторної хвороби і температурою вище 37,20 С.

Салон транспорту необхідно дезінфікувати до початку та в кінці робочої зміні. Вхід до салону автотранспорту здійснюється за наявності захисної маски/респіратора. Кількість пасажирів має бути у межах кількості місць для сидіння.





МОН України: Про підготовку закладів освіти до нового навчального року




Листом МОН України від 29.07.2020 р. №1/9-406 "Про підготовку закладів освіти до нового навчального року та опалювального сезону в умовах адаптивного карантину" надані інструктивно-методичні матеріали щодо порядку підготовки закладу освіти до нового навчального року та опалювального сезону з питань цивільного захисту, охорони праці та безпеки життєдіяльності.

Листом МОН України від 29.07.2020 р. №1/9-406 "Про підготовку закладів освіти до нового навчального року та опалювального сезону в умовах адаптивного карантину" 

Додаток до листа МОН України від 29.07.2020 р. №1/9-406 - інструктивно-методичні матеріали щодо порядку підготовки закладу освіти до нового навчального року та опалювального сезону з питань цивільного захисту, охорони праці та безпеки життєдіяльності




Рекомендацій МОЗ щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти

Санітарним лікарем України надані Тимчасові рекомендації щодо організації та протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину в зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19). Рекомендації затверджені Постановою МОЗ від 30.07.2020 р. №42.

Потсанова містить:

• вимоги щодо організації освітнього процесу, 

• вимоги до організації харчування

• вимоги до транспорту, який перевозить дітей іа працівників до закладу освіти

• обов'язки керівника та медичного персоналу закладу освіти.

Всеукраїнський конкурс «Юний аніматор»



Якщо Вам від 14 до 18 років включно, Ви проживаєте на території України і хочете здобути професію аніматора, Благодійний фонд «Об’єднання світових культур» / United World Cultures Foundation / UWCF та Школа Анимации Pause to Play в рамках благодійної програми «Генії майбутнього» запрошують взяти участь у Всеукраїнському конкурсі «Юний аніматор» та виграти БЕЗКОШТОВНЕ НАВЧАННЯ професії майбутнього – анімації.
Деякі сприймають анімацію як дитячу розвагу, але сьогодні вона стала індустрією з багатомільярдними річними оборотами. Кінематограф, рекламні ролики, ігрова індустрія, explainer video, віртуальна реальність, доповнена реальність – все це і багато іншого в тій чи іншій мірі з'являється завдяки праці аніматорів.
Наразі у дітей віком з’явилася унікальна можливість виграти безкоштовний курс з анімації у школі Pause to Play. Можливе як ОЧНЕ так і ОНЛАЙН НАВЧАННЯ, тому місце проживання учнів школи не має значення.
Школа Анимации Pause to Play заснована на базі діючої студії анімації у 2017 році, яка на сьогоднішній день налічує вже більше 1 000 випускників. Програму для кожного курсу складають високопрофесійні фахівці зі стажем 5 – 10 років. Викладачі – діючі практики, на рахунку яких більше 100 успішних проєктів, у тому числі для Hyperloop Ілона Маска та інших проєктів і компаній з різних країн світу.
❗️Що необхідно зробити для участі в конкурсі?❗️
1. Виконати завдання з одного відеоуроку (на вибір), який розміщено за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1Ud4IhATO8_C0Odq7hd0AHNWmrNOOhWaI?fbclid=IwAR3csGAwmbK4iAD2th8Ufv-nZjQdgAv-ht6Ufr7RgUxx7FfrFy7MkV2Ji18
Матеріали для уроку AE – 2D анімаці в After Effects – необхідно взяти за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1pwrztG9qTfdQwAzJI3FaXklaudTki62T?fbclid=IwAR2swhY3A50tcRWx-FQvVUGGN09rRkdKfEJdwCFkHPVnb2Qdk-3IBj527DU
Матеріали для уроку c4d – CINEMA4D – необхідно взяти за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1yEKgwPxSX3JJYTAPdk_llwqPSGR_IwvQ?fbclid=IwAR2DhV4B-cDKAy71T_GarOb68dNP31VIuOqgAwEAnZhYS3b2idv7aivzGUo
2. Надіслати ❗️до 20 серпня 2020 року включно❗️ виконане завдання разом із заявкою на участь у конкурсі (ОБОВ’ЯЗКОВО зазначивши прізвище, ім’я, по-батькові, вік, місце проживання учасника конкурсу, телефон, електронну адресу законного представника учасника конкурсу, та коротке – на 1-2 речення – мотиваційне звернення до організаторів конкурсу, в якому написати, чому Ви хочете навчатися у школі анімації) на e-mail організатора: 📧pausetoplayschool@gmail.com. У темі листа необхідно зазначити «Конкурс: Юний аніматор».
3. Чекати результати конкурсу, які будуть оголошені до 26 серпня 2020 року.
Конкурсна комісія обере ДВА ПЕРЕМОЖЦІ, які отримають можливість БЕЗКОШТОВНОГО НАВЧАННЯ за одним з курсів анімації у школі Pause to Play. Крім того, на декількох інших учасників чекають заохочувальні призи – настільні ігри.
Детальніше про конкурс читайте за посиланням: http://uwcfoundation.com/ua/sobyitiya-fonda/vseukraїnskij-konkurs-yunij-anіmator

середа, 29 липня 2020 р.

Школярів запрошують взяти участь у відборі за “Програмою обміну майбутніх лідерів” (FLEX)



FLEX – програма культурного обміну, яка здійснюється Бюро у справах освіти та культури Державного департаменту США й адмініструється в Україні організацією „Американські Ради з Міжнародної освіти: ACTR/ACCELS” (American Councils) за підтримки Міністерства освіти і науки України. Програма дає можливість українським школярам протягом одного року навчатись у школі в США, проживаючи в американській родині.
Восени 2020 року до участі у програмі запрошуються учні 8, 9 та 10 класів, які народилися в період з 1 січня 2004 року по 15 липня 2006 року та володіють англійською мовою. Також запрошуються діти з особливими освітніми потребами, які є учнями 8-11 класів та народилися в період з 15 лютого 2003 по 15 липня 2006 року. Конкурс для дітей з особливими освітніми потребами проводитиметься окремо від загальної групи.
Орієнтовна дата початку тестування - 1 вересня 2020 року. Цьогоріч воно відбудеться у онлайн-форматі.
Детальніше: americancouncils.org.ua
На сайті ІМЗО опубліковано лист №1/9-394 від 22 липня, де зазначені підручники, посібники для шкіл і дошкілля та списки рекомендованих навчальних програм.
Список літератури можна переглянути за посиланнями:

Список буде оновлюватись.
Міністерство освіти і науки зазначає, що схвалено для використання у шкільному навчанні посібник від ГО “Смарт освіта” із методичними рекомендаціями щодо організації дистанційного навчання.
Посібник доступний за посиланням.

вівторок, 28 липня 2020 р.

Вебінар “Сенсорний світ аутизму”



На вебінарі ви дізнаєтеся:
  • Чому ми говоримо скоріше про аутистичний спектр, а ніж про конкретне визначення аутизму?
  • Специфічні риси аутистичного спектру?
  • Особливості сенсорного сприймання світу при аутизмі?
  • Що ми можемо додати/прибрати/навчити, аби допомогти?
Спікерка: Анастасія Волкович - клінічний психолог, кандидат у психотерапевти за методом психоаналіз, психотерапевт у центрі Верде.
⏳ Тривалість: 1,5 год
📝 Для участі у вебінарі обов’язково необхідно зареєструватись.
📁 Вебінар відбудеться у програмі Zoom – після реєстрації учасникам буде надіслано лінк та інструкції щодо участі у вебінарі.

Для батьків та фахівців розробили онлайн-курс про раннє втручання – де пройти


З’явився безкоштовний онлайн-курс “Вступ до раннього втручання”, який орієнтований на батьків та фахівців.
“Раннє втручання – це послуга для родин, які виховують маля до трьох повних років із порушеннями розвитку або ризиком їх виникнення. Мета послуги – підвищити якість життя родини, підтримати батьків, сприяти розвитку дитини та її соціальній інклюзії. Навчальні матеріали онлайн-курсу допоможуть зрозуміти, як формується дитина та її світогляд, аби створити умови для розвитку.
Це перший рівень програми, що готує команди спеціалістів для надання послуги раннього втручання. Програма передбачає змішане навчання, яке відбувається на двох рівнях та у двох форматах (онлайн і офлайн)”, – зазначено в описі курсу.
Програма курсу:
  • Модуль 1. Йтиметься про розвиток маленької дитини: про те, як починається формування особистості, як маля набуває активності, самостійності й участі в житті родини та суспільства.
  • Модуль 2. Ви дізнаєтеся про чинники, які впливають на розвиток дитини та якість життя родин. Ознайомитеся з тим, як щоденний досвід маляти дає можливості для навчання та як це можуть забезпечити дорослі.
  • Модуль 3. Розглянете, що доведено наукою та які є міфи про дітей із різними порушеннями розвитку. Також вам розкажуть, як позначаються проблеми дитини на житті всієї родини.
  • Модуль 4. Ви з’ясуєте більше про послугу раннього втручання та її базові принципи. Що ми можемо зробити, аби підтримати родини, запобігти проблемам або полегшити їх?

– Коли почнуть працювати дошкільні заклади?
Заклади дошкільної освіти відновлять роботу відповідно до урядової дорожньої карти виходу країни з карантину та з урахуванням епідеміологічної ситуації.

понеділок, 27 липня 2020 р.




Міністерство освіти і науки склало списки рекомендованих навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників для шкіл та дитсадків.
Перелік подали у листі №1/9-394 від 22 липня, опублікованому на сайті ІМЗО.
Дивіться перелік літератури у документах за цими посиланнями:
 для спеціальних шкіл;


  8 вересня 2021 року на черговому засіданні Уряду схвалено постанову КМУ «Про внесення змін до Положення про всеукраїнський конкурс «Учител...